Anketa: Lidé se těší na rozmanitost a originalitu ohňostrojů

22/5/2009

22. 5. 2009, 22.35
Brno, Denisovy sady – Ohňostrojné prelude přehlídky Ignis Brunensis dnes ozařuje oblohu nad Brnem. Lidé při této příležitosti odpovídali na otázku, zda se chystají i na některou z dalších ohnivých show, které jim festival nabídne.

Pavel Krupka, 44 let, opravář elektroniky z Brna
Na festivalovém ohňostroji jsem byl zatím jen jednou, asi před třemi lety, ale byl to pro mě obrovský zážitek. Líbila se mi ta barevnost, pestrost. Když budu mít čas, určitě na některý zajdu i letos.

Sandra Buksová, 29 let, zdravotní sestra z Karviné
Já jsem původem z Brna a na festival jsem strašně pyšná. Letos jsme s manželem přijeli právě kvůli ohňostrojům. Nejvíc se těšíme na ty z Barrandova. Minulý rok nás jejich show nadchla. Vím, že ten tým vyhrál i na nějakých mezinárodních soutěžích, tak jsem docela zvědavá, co si letos připravili.

Lenka Kudláčková, 19 let, studentka z Rousínova
Pokud mi to vyjde, určitě se na nějaký zajedu podívat. Ráda bych viděla ty z přehrady, tam to musí být super.

Ladislav Novák, 56 let, bankéř z Brna
Já na to nemám čas. Dnes jsem tady vlastně náhodou, ale jsem rád, že mi to vyšlo. Snad to bude příští rok lepší a ohňostrojů uvidím víc.

Alžběta Valášková, 24 let, studentka z Brna
Na další ohňostroje se určitě chystám. Plánuji si koupit lístky na Zápas pekla s nebem a Nebe a peklo. Doufám, že jsem ty názvy nespletla. Jsou hodně podobné, ale určitě bude každý úplně jiný a originální. Tak bych pak ráda porovnala, který byl lepší.

Hana Cikrlová, 43 let, sekretářka z Brna
Chtěla bych vidět ten k příležitosti zasedání evropských ministrů.

Jan Smejkal, 68 let, důchodce z Brna
Já půjdu ještě na ohňostroj na Špilberku. Spojíme to s manželkou a vnoučaty s kulturou. Ať máme pěkný den v pěkném prostředí.

Martina Leciánová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en