Anketa: V kostelech byla dnes nezapomenutelná atmosféra

29/5/2009

29. 5. 2009, 23:05
Brno – Ani chladné počasí dnes nezabránilo stovkám zájemců, aby využili první oficiální Noc kostelů v Brně a navštívili téměř dvacet otevřených kostelů, kde na ně čekal nejen bohatý program, ale i teplý čaj na zahřátí a něco k zakousnutí.

Kateřina Blašková, 18 let, studentka z Křenovic
Moc se nám to líbí. Soustředíme se vyloženě na prohlídky kostelů a koncerty, hlavně varhanní. Na to, že je to první ročník, je to povedená akce, i když má své organizační mouchy. V kostele sv. Janů se například kvůli velkému zájmu tvořily fronty a nebylo to úplně ono. Ale na to, že je to první rok, je to moc pěkné.Kostely byly dnes v Brně plné. Foto: www.nockostelu.cz

Eva Vosiňková, 67 let, důchodkyně z Brna
Líbí se mi atmosféra akce. Mám poutnický pas a tak mám v plánu obejít všechny kostely. Ráda bych večer zakončila v českobratrském kostele J. A. Komenského, kde jsem členkou sboru. Náš farář tam bude na rozloučenou říkat modlitbu, což mi přijde jako rozloučení na dobrou noc velmi pěkné.

Zbyněk Němeček, 26 let, konstruktér z Hustopečí
Dá se dostat do míst, na které se člověk normálně nedostane. To se mi libí, ale je toho hodně, člověk si musí vybírat, aby stihl vše, co ho zajímá. Líbí se mi zajímavý a pestrý program v jednotlivých kostelech, a že je akce zpřístupněna všem. Do kostela se tak kouknou i lidé, kteří by normálně nepřišli.

Jiří Večeřa, 28 let, právník z Brna
Je to fantastické. Strašně se mi líbí ta idea, a že je to v Brně zorganizováno. Líbí se mi také velká návštěvnost ve všech kostelech. To pro mě bylo milým překvapením.

Jitka Dočekalová, 45 let, účetní z Brna
S mužem nás překvapilo, kolik lidí se přišlo podívat přesto, jaké je počasí. A je pravda, že i tak je to pěkné. My jsme z Brna, některé kostely už známe a chodíme spíše po těch, které jsme ještě neviděli.

David Štancl, 34 let, programátor z Telče
Zaujalo mě hlavně množství lidí, kteří přišli. Že se jedná o kostely a přesto taková akce přiláká hodně nevěřících. Tolik lidí nebývá v kostele ani na Vánoce nebo Velikonoce.

Pavlína Řílovská, 44 let, učitelka z Šumperka
Nejsem odtud, jen jsem přijela na návštěvu, a tak mám alespoň příležitost se po Brně podívat. Už jsme pár kostelů obešli a ještě máme v plánu další. Ráda bych se podívala třeba do kostela svatého Jakuba.

Zuzana Dvořáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en