Autosalon láká nejenom automobilové fajnšmekry

3/6/2009

4. 6. 2009, 12.25
Brno, Výstaviště – Veletrh Autosalon je největší a nejnavštěvovanější akcí, na kterou se návštěvníci brněnského Výstaviště mohou podívat. Předehrou letošního osmého ročníku bude v pátek od osmnácti do třiadvaceti hodin společenská a kulturní Autosalon Night. Projektový ředitel veletrhu Jiří Čikl věří, že nabídne zábavu pro celou rodinu.Jiří Čikl. Foto: Archiv

Co návštěvníky Autosalon Night čeká?
Chceme diváky pozvat na slavnostní zakončení festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Autosalon Night bude mít proto zábavní charakter, její součástí budou koncerty a slavnostní otevření nové výstavní haly o půl osmé. Vrcholem bude koncert Miro Žbirky a samozřejmě celý program směřujeme k závěrečnému ohňostroji. Diváci uvidí už také všechny expozice, které jsou připraveny pro sobotní návštěvníky veletrhu. Mohou si prohlédnout to nejzajímavější, co veletrh nabízí. Kromě toho připravujeme i akce pro děti nebo pro ženy a chceme, aby si večer zábavy spojené s motorismem užila celá rodina.

Autosalon Night bude v předvečer automobilového veletrhu, čím lákáte diváky na následující veletržní dny?
Na veletrhu se představí české i zahraniční automobilové novinky, na své si přijdou zájemci o luxusní a speciální vozy i ti, kteří shání normální osobní automobil. Pro skupinu automobilových nadšenců jsme připravili zajímavý motoristický program a aktivní zábavu. Představíme také celou řadu úplně nových modelů aut, například Škoda poprvé veřejnosti ukáže novinku své páté vývojové řady, model Cross Over Yetti. Diváci uvidí i vybraná vozidla luxusních malosériových automobilek, které se jinak v České republice vůbec neprezentují. Lahůdkou jsou i supersporty se super velkými výkony přes pět set koní.

Současný automobilový průmysl je ovlivňován světovou ekonomickou krizí, promítne se i do podoby veletrhu?
Současná situace určitě ovlivní veletrh i diváky. Vloni veletrh navštívilo 145 tisíc zájemců, letos očekáváme návštěvnost asi o patnáct tisíc nižší. Veletrh se poprvé bude konat v prostředí, kdy se celá automobilová produkce dostala z kladné vývojové křivky růstu do recese. Přestože český trh a česká automobilová výroba není krizí zasažena tak, jako například americká nebo západoevropská, pochopitelně to na ni doléhá také.

Jaký je tedy v této době hlavní cíl veletrhu?
Naším cílem je přinést aktuální informace zájemcům o osobní automobily a o motorismus vůbec, představit novinky a ukázat, co automobilky v současné době na trhu nabízí a co chystají pro nejbližší období. Připravujeme se na vlnu zájmu o koupi malých osobních automobilů na podzim, kdy začne fungovat systém šrotovného. Chceme motoristům nabídnout co největší výběr a přehled.

Vendula Karásková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en