Bazilika Nanebevzetí Panny Marie ožila klasickou hudbou

21/5/2009

21. 5. 2009, 12.15
Brno, Staré Brno
– Nejen hudební zážitek, ale také užitek pro handicapované děti. Takový byl včerejší benefiční koncert v bazilice na Mendlově náměstí v Brně.
Dirigent Jakub Klecker mistrně nastudoval nejenom skladby Mozarta, Bacha či Dvořáka. Spolu s pěveckým sborem dětí a mládeže působící při Filharmonii Brno předvedl včera večer v zaplněném kostele nezapomenutelné vystoupení.Návštěvníci koncert v bazilice chválili. Foto: Hripsime Zohrabyan

„Koncert byl opravdu krásný,“ podělila se o prožitek Darina Walterová. Do baziliky chodí na bohoslužby a tvrdí, že koncert si nemohla nechat ujít. Hudební akci v bazilice je potěšena i Hana Přichystalová. „Ten nápad mi líbí,“ řekla.

Nadšeni nebyli jen návštěvníci akce, ale i organizátor, ředitel firmy Snip & Co Jiří Morávek. „Byla to nádhera, prostředí baziliky vytvořilo nepopsatelnou atmosféru,“ prozradil Morávek.

Pro dětský domov Kociánka se vybralo čtyřiačtyřicet tisíc korun, které ve formě symbolického šeku předal Morávek s brněnským primátorem Romanem Onderkou řediteli Kociánky Jiřímu Podluckému.

Hripsime Zohrabyan
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en