Brňané mají novou zónu zábavy a odpočinku

22/5/2010

22. 5. 2010, 17.40
Brno-jih
– Nákupní a zábavní centrum Olympia dnes otevřelo návštěvníkům brány nového Olympia parku, který nabízí možnosti pro sportovní vyžití i příjemný odpočinek. I přes nepříznivé počasí dorazily na slavnostní otevření tisíce lidí. „Dnes jsme přijeli jen kvůli otevření, tak nás mrzí to špatné počasí. Jinak to tu ale nemá chybu. Přijedeme s dětmi i příště,“ uvedla například Vlaďka Toncrová z Milovic u Břeclavi.

Lanové centrum v Olympia parku. Foto: Monika FutákováOtevření bylo kulturní událostí, jak se sluší a patří na všech akcích pořádaných při festivalu Brno – město uprostřed Evropy... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří se společností SKANSKA. Po oficiálním přestřižení pásky návštěvníkům zazpívala Heidi Janků. Na programu bylo také vystoupení skupiny Mako!Mako a beatboxera En.dru. „Je to tady fajn,“ řekla Alena Klimešová z Brna. Podobných akcí by podle ní mělo být v Brně více „Nejvíc se mi líbilo, jak mi paní malovala na obličej. Jsem šavlozubý tygr,“ svěřil se malý Filípek Krejčí z Brna. Spokojena byla i Marie Kavková. „Moc se nám tu líbí. Vnuka nemůžeme od těch atrakcí odtrhnout. Užívá si je všechny,“ řekla. Janu Petrášovi z Brna se v Olympia parku líbí úplně všechno. „Naše kluky ale nejvíc ohromilo ježdění na vláčku,“ uvedl.

Olympia park se rozkládá na téměř pěti hektarech. Jeho dominantou je osmnáctimetrová venkovní lezecká stěna, nejvyšší ve střední Evropě. Pro milovníky in-line bruslení je připravena třináct set metrů dlouhá dráha s kvalitním asfaltovým povrchem. Pro děti i dospělé je v parku dráha s minivláčky, na kterých se mohou svést okolo parku. Dráha se v budoucnu rozroste o vlastní nádraží, točnu i tunel. Děti si mohou užívat zábavu také ve sloupovém bludišti nebo u kamenných kvádrů se zabudovanými společenskými hrami. Milovníci kultury se zase mohou těšit na přírodní amfiteátr, který bude sloužit pro divadelní a hudební představení.

„Chtěli jsme nabídnout zákazníkům Olympia centra, ale nejen jim, alternativní možnost trávení volného času – sportovní a relaxační zónu Olympia park,“ uvedla ředitelka nákupního centra Pavla Bumbálková. V říjnu loňského roku Olympia otevřela novou obchodní pasáž. Olympia park zakončil poslední etapu rozšiřování. V současné době se centrum rozkládá na sto tisících metrech čtverečních a je tak největším nákupním centrem na Moravě.

„Věříme, že se park stane oblíbeným místem pro odpočinek, kam přijdou i lidé, kteří nejsou zákazníky komerčních objektů,“ řekla šéfka Olympie Bumbálková. Projekt parku vznikl díky úspěšnému fungování celého Olympia centra, které měsíčně v průměru navštíví téměř osm set tisíc lidí. Vybudování nového parku stálo majitele centra, firmu Somerston Olympia CZ, sedmdesát milionů korun. Návštěvníci si mohou zábavu užívat od dubna do října vždy mezi devátou hodinou ranní a desátou večerní.

Monika Futáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en