Brněnské Výstaviště zalila vůně benzínu a hukot motorů

4/6/2008

4. 6. 2008, 18.00
Brno, výstaviště - Naleštěná auta různých barev se v těchto dnech usmívají v pavilonech brněnského výstaviště na školáky, odrostlejší milovníky motorů i návštěvníky, kteří přijeli za byznysem. Když návštěvník vejde do areálu, brzy narazí na mokrou silnici (pokud tedy zrovna neprší a mokro není všude), kde může sledovat, jak si řidiči dokážou poradit se smykem.Mimozemšťan na Autotecu. Foto: Filip Laureys

Zájemci si mohou vyzkoušet také jízdu v peugeotu. „Tohle auto už se dnes najezdilo kilometrů, ani jsem se nestihl naobědvat,“ říká organizátor jízd. Jízda je skutečně velmi pohodlná – prostorné auto pro šest lidí a s velkým kufrem je tiché a hladce proplouvá silnicemi přes Bohunice, Nový Lískovec a Pisárky až dorazí opět na své stanoviště za pavilonem Z.

„Nejvíce nás tu zaujaly ty autobusy,“ svěřuje se jeden z party kluků, kteří právě procházejí jedním z pavilonů. Do dálkového autobusu zve muž ve stříbrném obleku, který vydává podivné zvuky. Jako návštěvník z jiné galaxie se snaží přilákat co nejvíce lidí k prohlídce interiéru vozidla.

V pavilonech je ještě rušněji než obvykle, protože venku začala bouřka. „Je tu hodně návštěvníků a pořád si mě někdo fotí,“ říká hosteska, která pózuje před obrovským autem. Krásné slečny, kterých je plný pavilon, přivedly na výstaviště mnoho návštěvníků. „Přišli jsme, protože se zajímáme o auta a taky kvůli těm pěkným holkám,“ komentují to dva kolemjdoucí pánové.

Autotec však není jen zábava. Pro všechny, kteří se zajímají o povolání řidiče, jsou připraveny doprovodné akce. Například stánek s názvem Svět kamionů zblízka poskytuje veškeré informace týkající se těchto gigantických vozů a nabízí i zkušební jízdy v trucku s instruktorem. Zaměstnání v automobilovém odvětví však lze najít i skrze projekt Autojob. Kromě toho se na veletrhu Autotec už tradičně budou vyhlašovat výsledky celostátních soutěží Autoservis roku, Autoopravář roku a Automechanik Junior.

Zuzana Macháčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Filip Laureys
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en