Čeští, rakouští, slovenští a maďarští turisté mají nový portál

31/5/2011

1. 6. 2011, 8.20
Brno, Vídeň – Turistický portál www.mycentrope.com existuje teprve od loňského podzimu a už si získal obrovské množství návštěvníků. „Naším heslem je Cesta regionem Centrope – nejen na webu,“ uvedl ředitel společnosti Central Danube . Partnerem mezinárodního projektu mycentrope.com provozovaného touto společností se nyní staly festivaly BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY ...festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří a STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS.

Andreas Hopf. Foto: archivKomu je portál mycentrope.com primárně určen?
Obyvatelům regionu Centrope (Central Europe), čili lidem ze střední Evropy, kteří chtějí trávit volný čas nebo celou dovolenou nepříliš daleko od svého domova, tedy v bezprostředně sousedících zemích. V tomto smyslu region Centrope sdružuje čtyři geograficky nebližší evropské země – Českou republiku, Rakousko, Slovensko a Maďarsko.

Zaměřuje se váš portál výhradně na uživatele z tohoto regionu?
Naše německy psané stránky mohou samozřejmě poskytnout žádané informace například i německým nebo švýcarským turistům, kteří se chystají cestovat do našich končin, stejně jako například českým, slovenským nebo maďarským krajanům, kteří žijí v zahraničí kdekoliv na světě. Ale hlavní myšlenkou portálu je informační propojení především našich čtyř zemí, které má zároveň povzbudit cestování mezi nimi, a tak i jejich vzájemné lepší poznávání.

Může portál turisty z České republiky pomoci konkrétně nasměrovat při návštěvě okolních nebo i vlastní země?
Samozřejmě, to je základní a nosný záměr celého projektu. Servírujeme zájemcům a uživatelům našeho portálu všechna důležitá a přitažlivá témata pro individuální trávení volného času ve všech zemích Centrope, a to ve všech příslušných oblastech – cestování, kultura, sport, jídlo a pití a podobně. Vše je přesně tematicky i geograficky rozčleněno a opatřeno základními informacemi pro první orientaci – daty a cenami – ale i širšími souvislostmi a zajímavostmi o daném tématu. A ovšem také příslušnými webovými odkazy. A jako zvláštní bonus pro registrované uživatele – registrovat se lze přímo na naší stránce zcela zdarma – přinášíme i řadu atraktivních soutěží, které souvisí s děním v Centrope.

Může si turista přes mycentrope.com například přímo rezervovat celý zájezd nebo ubytování?
Cestovní nabídky, které připravujeme ve spolupráci s našimi partnerskými organizacemi, je možno rezervovat přímo na našich stránkách nebo prostřednictvím příslušného webového odkazu na stránkách partnera.

Připravujete pro návštěvníky portálu i nějaké novinky?
Nedávno jsme na www.mycentrope.com otevřeli další velmi zajímavou rubriku – burzu pracovních příležitostí a kariérních šancí ve všech čtyřech zemích regionu Centrope. A také jsme vytvořili aplikaci portálu pro mobilní telefony. V červnu pak představíme další novou službu, se kterou se surfování v regionu Centrope po hardwarové i softwarové stránce stane mimořádně atraktivní.
(red)

cz en