Dnes chceme vyhrát, říká čínský ohňostrůjce

6/6/2012

6. 6. 2012, 13.50
Brno
– Společnost Panda Fireworks byla založena v roce 1989. Za třiadvacet let se stala největší ohňostrojnou společností v Číně. „Jsme jediní, kteří prorazili na světový trh s ohňostroji i se svými výrobky,“ tvrdí vedoucí týmu ohňostrůjců Liang Liu.

Čínští ohňostrůjci. Zleva technik Chong Xu, vedoucí Liang Liu a fotograf Guiquan Huang. Foto: Barbora KalincováJaká je nejzajímavější a nejdůležitější show, kterou jste připravovali?
V Pekingu bývají ohňostroje často, je tam spousta firem, které je dělají. V roce 2008 tam byly olympijské hry a světelná show na nich byla naše práce. Byl to největší ohňostroj na světě.

Jaký je rozdíl mezi prací v České republice a v Číně?
Lidé tady jsou velmi soustředění, svou práci berou opravdu vážně a dělají ji dobře. Je těžké říct, jestli lépe nebo hůř než my, přístup je velmi podobný. V Číně někdy pracujeme na ohňostrojích i s lidmi z Česka a v určitých ohledech jsou lepší než my.

Co jste si připravili na dnešek?
Tématem je čínské kung-fu. Bude tam i medvěd. Hrát budou různé variace tradiční čínské kung-fu hudby. Smyslem je propojením muziky a ohňostrojů vyprávět příběhy.

Jaké jsou vaše ambice v soutěži, chcete vyhrát?
Samozřejmě. Měli bychom být vítězi. (smích)

A jak chcete soupeře porazit?
To si necháme jako překvapení. Přijďte se podívat večer.

Jaký je váš názor na brněnský ohňostrůjný festival?
Jsme velmi šťastní a poctěni, že jsme sem byli pozváni, že se můžeme připojit k programu a ukázat naše dílo. Na večer se moc těšíme. Budeme se snažit předvést to nejlepší.

Barbora Kalincová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na
www.munimedia.cz

cz en