Děti si svůj den deštěm pokazit nenechaly

31/5/2009

31. 5. 2009, 16.15
Brno-střed
– Zábavný program s desítkami atrakcí, od kterých malé návštěvníky neodradil ani vytrvalý déšť, dnes v Brně čekal všechny děti. V centru města se uskutečnil dětský den motivovaný kampaní Evropa mladýma očima.Děti se radovaly i v pláštěnkách. Foto: Anna Fajkusová

„Byli jsme se podívat na žabičky, bylo to legrační, ale pan Sova byl strašidelnej,“ řekla pětiletá Klárka o představení Kvak a Žbluňk divadla Reduta, které zahájilo program na Zelném trhu. Její máma Julie Zavřelová si jen posteskla nad nevlídným počasím. Dodala také, že osobně je nejvíc zvědavá na ukázky z muzikálu My Fair Lady. Šestiletý Lukáš Mazuch se zase zabavil v tvůrčích dílnách, které byly pro děti připraveny v Radnické ulici. „Už jsem byl na malování rukama a na šátky a ještě bych chtěl jít stříhat z papíru,“ řekl.

Na nádvoří Staré radnice se střídaly dětské folklorní soubory s pěveckými a tanečními skupinami. Také v Denisových sadech byl přichystán bohatý program. „Připravili jsem pro děti sérii úkolů,“ řekl jeden z organizátorů, Petr Hlaváč. Dodal, že každá soutěž je tematicky spojená s některou s brněnských pověstí, například o pokladu z Veveří nebo o bezhlavé jeptišce.

Dětský den se konal současně s akcemi Setkání s Evropu a Zemědělským jarmarkem. Na Zelném trhu se tak mimo atrakcí pro nejmenší konala výstava drobného zvířectva, což ocenily hlavně děti, které nadšeně pobíhaly kolem klecí, prostrkovaly prsty pletivem a píchaly do poněkud vystresovaných králíků.

Den plný atrakcí byl předehrou Mezinárodního dne dětí, který se slaví vždy 1. června aby upozornil světovou veřejnost na práva a potřeby dětí.

Anna Fajkusová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en