Festival plný ohňostrojů a zábavy se přehoupl do druhé poloviny

28/5/2010

28. 5. 2010, 17.45
Brno – Do konce akce Brno – město uprostřed Evropy... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří se společností SKANSKA nachystali organizátoři pro návštěvníky ještě spoustu zajímavých akcí.

Do Brna přijede i Marie Terezie. Foto: Robert VystrčilNa netradiční noční návštěvu kostela mohou zájemci vyrazit už dnes. Nadané mladé umělce „Mozartovy děti“, si mohou lidé poslechnout až do 6. června. A na přehradě se v neděli 30. května uskuteční impozantní Bitva o Midway. V hlavní roli se divákům představí třímetrové funkční repliky lodí spolu s letadly a ponorkami.

Poslední květnovou neděli si pak mohou malí návštěvníci s rodiči užít na Dětském dnu v centru Brna. „Chystám se vzít syna na dětský den, který bude u polikliniky Zahradníkova. Vyřádí se a potom bude dobře spát,“ plánuje například Lucie Loskotová.

Na festivalu si lidé mohou také plnit své sny. Pokud třeba někdo touží po létání, může se nyní vznášet – horkovzdušné balony za příznivého počasí startují každý den mezi šestou a sedmou hodinou ranní a večer od šesti do osmi hodin až do 30. května. A chce-li někdo udělat dobrý skutek, může zajít 3. června na náměstí Svobody a darovat krev s Českým rozhlasem.

Vybírat z čeho bude také v závěru festivalu. Po celý víkend od 4. a 6. června bude na náměstí Svobody Zábava pod hradbami. V soboru večer bude program korunovat koncert Pink Floyd v netradičním podání brněnské filharmonie, k vidění bude také folklorní soubor Ondráš. Jihomoravané mohou rovněž přijet do Brna oslavit desáté výročí vzniku svého kraje. Na náměstí Svobody se mohou těšit nejen na moravské umělce, ale i na hosty z partnerských regionů. Nebude chybět nabídka tradičních jihomoravských specialit.

„Spíš než na doprovodné akce se chystám na ohňostroje. Zatím jsem viděl německý, ale chystám se na všechny soutěžní. Rád bych potom hlasoval v divácké anketě o nejlepší ohňostroj,“ svěřil se student Martin Loučka. Jiné návštěvníky třeba zláká zase přehlídka historických vozidel – po centru města se budou moci projet ve starých tramvajích, trolejbusech či autobusech a k vidění bude i tramvaj tažená koňmi a parní tramvaj. Na tratích v okolí Brna se zase budou prohánět parní vlaky.

Organizátoři festivalu nezapomněli ani na milovníky automobilů – na své si přijdou na veletrhu Autosalon a Autotec Brno 2010, který bude pro veřejnost otevřen 5. června. S festivalem se nakonec mohou lidé přijít rozloučit na Lidovou hradní slavnost v neděli 6. června, kde je čekají historické pořady o Brně. Přijede i Marie Terezie.

Kateřina Foltánková
autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU

cz en