Hvězdy rozsvítily brněnské výstaviště

25/5/2008
25.5.2008 14.10
Brno, výstaviště - Po závěrečném odpočítávání sobotního ohňostroje se nad brněnským výstavištěm objevila záře, ohně z hořáků horkovzdušných balonů a první zlaté jazyky vystřelily do nebe. Na výškové budověPrelude II, výstaviště. Foto: Filip Laureys výstaviště se rozzářila symbolická osmdesátka. Někdy to vypadalo jako květy, jindy jako supernovy – malé ohnivé hvězdičky vytvářely různé tvary na noční obloze. Ohňostroj se nekonal v prostorách výstaviště náhodou. K oslavě 80.výročí vzniku brněnských veletrhů a výstav symbolizoval poctu stavitelům a zvýraznil architekturu budov a pavilonů. Doprovodná hudba dokreslovala atmosféru 30. let minulého století, kdy bylo výstaviště založeno.

„Nejvíce se mi líbily ty svištící vlnovky,“ svěřila se dívka z přihlížející skupinky dětí. „Mě zase zaujal ten modrý ohňostroj a taky osmdesátka,“ doplnil ji kamarád. Na závěr skutečně ohňostrůjci předvedli barevnou show, ze které oči přecházely. Jedním z nejkrásnějších výjevů byla modrá růžice, která se rozprostřela nad pavilonem A.

A krátce poté za zvuku zvonů skončil druhý z úvodních nesoutěžních ohňostrojů. S příštím ohňostrojem vypukne soutěž, kde předvedou své umění ohňostrůjci z Belgie, Japonska, Francie i České republiky. Dějiště jejich ohnivých kouzel bude již tradičně na Brněnské přehradě.

Zuzana Macháčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Filip Laureys
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en