Ignis Brunsensis – to je zábava na zemi, ve vzduchu i na vodě

20/5/2009

21. 5. 2009, 00.05
Brno
– Noční prohlídky desítek expozic a vystoupení – to byl pouze začátek. I příští dva týdny budou zasvěceny Brnu – městu uprostřed Evropy. Už zítra se nad Denisovými sady rozsvítí ohňostroj brněnského týmu Theatrum Pyroboli, který bude předehrou pro mezinárodní ohňostrůjnou soutěžní přehlídku na brněnské přehradě.Loňští vítězové - Flash Barrandov. Foto: Robert Vystrčil

„Já se nejvíc těším na první soutěžící, Flash Barrandov,“ svěřila se studentka Simona Stolařová. Tvrdí, že vystoupení barrandovských ohňostrůjců se jí vždy líbilo nejvíce. „Snad nezklamou ani letos,“ dodala. Další soutěžící přijedou tentokrát ze Španělska, Rakouska a Portugalska.

Ohňostroje ovšem nejsou jediným lákadlem festivalu. „Já se letos chystám na autosalon,“ svěřil se projektant Jakub Růžička. Loni tam byl pracovně a doufá, že letos si konečně stihne všechno projít v klidu.

Návštěvníci města i Brňané se mohou těšit také třeba na slavnost masek, jízdy historickými tramvajemi či autobusy nebo na svátek balónového létání, kde budou mít možnost vyhrát let balónem. „Stačí vyplnit jednoduchou anketní otázku a hlavně být připraven k okamžitému letu,“ vysvětlila ředitelka Ballon Jamu Petra Stejskalová.
Zábava pod hrady Špilberk a Veveří potrvá až do osmého června. Loni se všech akcí festivalu zúčastnilo téměř půldruhého milionu lidí.

Anna Fajkusová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en