Večerní atmosféra přilákala na Výstaviště tisíce automobilových nadšenců

5/6/2009

5. 6. 2009, 23.40
Brno, Výstaviště – V šesti pavilonech brněnského Výstaviště měli návštěvníci dnes mezi šestou a jedenáctou hodinou večerní možnost prohlédnout si vozy nejznámějších světových značek. A to stařičké veterány, i naprosté novinky. Jednu z nich dnes veřejnosti poprvé představila také česká automobilka Škoda. Yeti – chodící maskot, ale především ten na čtyřech kolech, byl centrem zájmu v nově otevřeném pavilonu P.Neobvyklý zážitek: Autosalon v noci. Foto: Magda Siroginová

„Líbí se mi tu. Přišel jsem se podívat na Yetiho. Škodovka se s ním ale moc netrefila. Nelíbí se mi, jak je vpředu tak moc hranatý,“ řekl jeden z návštěvníků veletrhu, Jaroslav Peška. Co ho nejvíc zaujalo, se podle jeho slov dá těžko říct. „Člověk si to projde, má tu všechny výrobce pohromadě. A každé auto má svoje kouzlo,“ uvedl.

Pozdní večerní hodina neodradila od návštěvy ani rodiny s dětmi. Potvrdila to i hosteska Seatu. „Dnes tu bylo hodně rodin s malými dětmi. Všichni si chtěli něco vyzkoušet. Ale spíš se chodili jen podívat, než že by o nějaké auto měli opravdu zájem,“ řekla.

Podle Stanislava Malého, který se také přišel podívat na vystavené vozy s celou rodinou, jsou nová auta pěkná, ale pro rodinu nejsou vhodná. „Všechna mají moderní design, to ano. Ale jsou většinou sportovní, mají málo místa. Zdánlivě vypadají, že mají velký kufr, ale ve skutečnosti není kam dát kočárek, není kam dát lyže," povzdechl si.

Kromě prohlídky automobilů mohli lidé navštívit také pavilony věnované servisní technice či bezpečnosti, speciální prostor byl věnován i tématu Žena a auto. Na prostranství mezi pavilony se konal doprovodný program, vystoupil například Miroslav Žbirka. Kousek dál se pak proháněly elektrické motokáry pro děti. Těm se řízení ve tmě velice líbilo. Ale večerní atmosféru si pochvalovali také dospělí návštěvníci. „Je to fajn, že je to takhle večer. Jednak je to zas něco jiného, jednak to člověk má možnost všechno vidět v doslova jiném světle. Byl to dobrý nápad,“ řekla například Marcela Hanáková.

Zaplněné pavilony se začaly pozvolna vyprazdňovat několik minut před půl jedenáctou, kdy se lidé přesunuli na prostranství před pavilonem A a mezi pavilony G1 a G2, odkud si mohli vychutnat pohled na strhující ohňostrojné grandfinále na Špilberku. Po doznění posledních tónů Beethovenovy Ódy na radost někteří už areál Výstaviště opustili, většina návštěvníků se ale ještě vrátila do pavilonů užít si posledních patnáct minut výjimečné atmosféry Autosalonu.

Magda Siroginová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně


Fotogalerie: Magda Siroginová

cz en