Kejklíři předváděli své umění v setmělých ulicích

16/5/2009

16. 5. 2009, 22.00
Brno, Zelný trh – Přes zprvu nepříznivé počasí a občasný déšť se brněnský Zelný trh už kolem druhé hodiny odpolední hemžil nejen rodiči s dětmi, ale i návštěvníky všech věkových kategorií, kteří si nechtěli nechat ujít pouliční festival kejklířů.Fair trade klauniáda o úžasných účincích biozeleniny. Foto: Zuzana Dvořáková

Na osmi pódiích měli diváci možnost pod širým nebem sledovat výstupy nejrůznějších divadelních skupin, souboj žonglérů, představení na chůdách nebo například čtení pro děti od Arnošta Goldflama. Divadelní představení přitahovala pozornost hlavně menších diváků, kteří si mohli ve stanu Cirkusu Legrando umění klaunské na vlastní kůži vyzkoušet.

„Zkusila jsem si úplně všechno, ale nejvíc se mi líbilo balancování na takové desce na válci. Taky už jsme byli na divadle na Jájovi a Pájovi a ještě půjdeme na další,“ popsala své zážitky teprve čtyřletá Barča Vedralová.

„Není moc času si všechno obejít, ale chtěl jsem, aby se malý porozhlédl a viděl, kde taťka zamlada pracoval. Ošklivé počasí nám na procházku nevadí, chtěl jsem se zase jednou podívat do divadla Husa na provázku,“ komentoval svou návštěvu na festivalu Jiří Vondráček, který za studií pracoval v divadle jako osvětlovač.

S ubývajícími mraky přibývalo nejen sluníčka, ale i lidí na náměstí, které bylo kolem osmé hodiny večer už z velké části zaplněné. A to program ještě zdaleka nekončil.

„Původně jsem neměl v plánu sem jít, ale přítelkyně, za kterou jsem přijel, se chtěla jít podívat. Jsem nakonec rád, že jsem si to nenechal ujít. Rádi bychom se koukli na Brno z věže Staré radnice, ale je tam strašně dlouhá fronta. Teď máme v plánu koncert Václava Koubka a ohňovou show,“ řekl Ondřej Hrnčíř, který do Brna přijel až ze středních Čech.

Po celý dnešní a zítřejší den se v brněnských divadlech koná také den otevřených dveří a na Noc kejklířů naváže Týden kejklířů, který je reprezentativní přehlídkou brněnských divadel.

Zuzana Dvořáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en