Na brněnském nebi tančili andělé s peklem

12/6/2024

Brno – Večírek samotného pekla, které lákalo anděly na energické skladby s prvky elektronické hudby rozzářil ve středu 12. června nebe nad Brněnskou přehradou. Zářivé barevné efekty s netradiční hudbou připravil německý tým Beisel pyrotechnik.

Pyromuzikál německého týmu v čele s designérem René Calmezem zahájil elektronický cover povinné melodie Chariots of Fire, aby jej vystřídal valčík z Dvořákovy opery Čert a Káča. K ohňostrojným efektům zazněla i cover verze hitu Highway to Hell nebo několik písní od 2 Steps From Hell.

„Dívali jsme se po skladbě, která by vzdala Čechům tak trochu hold, byla by od českého skladatele nebo umělce a zároveň zapadala do našeho konceptu. A našli jsme Dvořákovu operu,“ přiblížil výběr hudby Calmez.

Německý designer divákům v rozhovoru slíbil, že jejich pekelný ohňostrojný večírek bude barevný a nebude se držet tradiční žluté a červené. A už při prvních tónech povinné skladby se ponton doslova rozsvítil. O chvíli později se už nebe rozzářilo barevným karnevalem plným velkých efektů a výrazných barev. Německý tým využil nebe nad přehradou opravdu naplno.

U skladby Engel od skupiny Rammstein se z publika ozývalo údivné „Ty jo, to je Rammstein!“ a u coveru známé Highway to Hell už se málokdo vydržel nepohupovat do rytmu. „Neskutečné efekty! Chvíli jsem měla pocit, že jsem v akčním filmu, a potom, že jsem na rockovém koncertě,” zhodnotila zážitek divačka Vlaďka Langová.

V okolí Brněnské přehrady bylo chladné a vlhké počasí a v první části ohňostroje se na nebi nad vodou drželo větší množství kouře. „Škoda, že kvůli kouři šel ohňostroj hůř vidět, protože jinak to byla pecka,“ okomentoval podívanou Dominik Malíšek.

Mezinárodní ohňostrojná soutěž pokračuje v sobotu 15. června ve 22.30 Duhovou rapsodií v evropské režii: společnou show ohňostrůjců z Česka, Německa a Španělska. Před ohňostrojem mohou diváci od 22 hodin zhlédnout druhou dronovou show letošního ročníku nazvanou Voda je život.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en