Na výstavišti vrcholí den plný zábavy a sportu

24/5/2008
24. 5. 2008, 18.10
Brno, výstaviště - Zábavný program na brněnském výstavišti nabízí dnes zábavu všeho druhu. Kromě sportovních atrakcí jsou to také hudební vystoupení. Pozvána je známá folková skupina Kamelot a ostravští Buty, pro příznivce lidové hudby je připravená cimbálovka. Děti se mohou vyřádit v lunaparku a je pro ně nachystáno i divadlo nebo kino.Adrenalin na výstavišti. Foto: Filip Laureys

„Chtěli jsme si užít volné odpoledne a tak jsme se vydali sem,“ svěřila se jedna návštěvnice, která právě zkoušela segway, jednomístné vozidlo pro jízdu vestoje. „Nejdřív si člověk musí najít techniku, jak jezdit, ale pak už to jde hladce, “ vysvětlovala ovládání stroje. „Moc se mi to líbilo,“ sdělila své dojmy jiná žena, která právě seskočila z divokého býka. „Vyzkoušet se má všechno,“ dodala.

Brněnské veletrhy a výstavy letos slaví výročí 80 let od svého vzniku. K oslavě jubilea uspořádali organizátoři výstavu mapující historii celého komplexu. Tradici brněnského výstavnictví založila výstava soudobé československé kultury, která se konala v sobotu 26. května před osmdesáti lety. I tuto letitou výstavu mohou návštěvníci zhlédnout spolu s expozicí Dědeček automobil a kresbami Stanislava Sedláčka Brno v obrazech. Výstaviště neutichne až do půlnoci, ve 22.30 odtamtud bude odpálen druhý ze zahajovacích ohňostrojů Prelude II a časně ráno, ve čtyři hodiny, odstartují na svůj noční let horkovzdušné balony.

Zuzana Macháčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil a Filip Laureys (student žurnalistiky na FSS MU)

cz en