Nadaní žáci z jihomoravských uměleckých škol nadchli Brňany

7/6/2011

7. 6. 2011, 20.10
Brno-střed – Moderátor Zdeněk Junák na pódiu na brněnském náměstí Svobody nejprve uvítal členy komorního orchestru z Mikulova. Vážnou hudbu vzápětí vystřídal folklór. Směs lidových písní z regionu Horňácka přednesli v tradičních krojích žáci z Velké nad Veličkou. Další den hudebního festivalu Mozartovy děti byl odstartován dnes odpoledne.

Kvarteto dívek ze Základní umělecké školy Smetanova předvedlo skladby z muzikálu. Foto: Barbora Pavlíčková„Jsem nadšený,“ svěřuje se Martin Píštěk, který pozoruje dění na pódiu. Sám hraje v multižánrové kapele. „Jsem rád, že mladí lidé dělají muziku. Jen tak dál!“ říká.

Dvě dívky opodál oceňují vystoupení bigbandové skupiny BB Band. „Šla jsem sem cíleně, ale spletla jsem si den. Ale nelituju toho – je obdivuhodné, že jsou v dnešní době mladí lidé ochotní věnovat svůj volný čas hudbě,“ vysvětluje Kristýna Koláčková. Její kamarádka Kateřina Iliasová si pochvaluje, že účinkující jsou sympatičtí mladí muži. „Už jenom tím, že jsou to muzikanti. A umějí to překvapivě rozjet!“ vysvětluje.

Organizátoři připravili dnes odpoledne pro posluchače žánrově pestrý program. V první hodině programu vystřídala komorní smyčcový orchestr ze základní umělecké školy v Mikulově cimbálová muzika žáků z Velké nad Veličkou.

V druhé hodině nejprve vystoupilo kvarteto dívek ze Základní umělecké školy Smetanova. TřiMozartovy děti hrály na náměstí Svobody. Foto: Barbora Pavlíčková flétnistky a klavíristka ve veselých čapkách předvedly hravou úpravu skladeb z muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků.

Poté ovládly pódium i publikum dívky ze skupiny Swing Girls, v jejichž kapele však momentálně hraje i jeden muž. Jejich swingový a bluesový repertoár vystřídala dechová hudba Fialenka z umělecké školy v Břeclavi a poté už jeviště patřilo Základní umělecké škole Františka Jílka. Její žáci potěšili zejména příznivce větších dechových orchestrů. Posluchačům totiž nejprve zahráli lidové polky a valčíky. Na závěr pak celé náměstí rozvlnilo vystoupení BB Bandu s neotřele aranžovanými známými hity.

Zítra na náměstí Svobody vystoupí další talentovaní žáci – ve stejném čase jako dnes, tedy mezi 15. a 18. hodinou. Tentokrát se diváci mohou těšit na umělecké školy z Bučovic, Veselí nad Moravou a z Brna.

Barbora Pavlíčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie (z pondělí 6. 6.): Robert Vystrčil

cz en