Nová miss přehrada: Jsem šťastná

3/6/2008
2. 6. 2008, 22. 55
Brno, přehrada – Soutěž o královnu krásy byla dnes na Brněnské přehradě po celou dobu velmi vyrovnaná. Do poslední chvíle nikdo kromě pětičlenné poroty netušil, kdo vytouženou korunku získá. V zKrásné dívky na přehradě. Foto: Tomáš Kutilákulisí panovala atmosféra plná očekávání a místy i trémy. O to větší úlevu přineslo vyhlášení výsledků. „Jsem úplně nadšená, vůbec jsem to nečekala, ale mám z toho skvělý pocit. Zatím si to ještě nemůžu ani pořádně uvědomit, ale jsem šťastná. Je to zatím moje první takovéhle vítězství,“ podělila se o první dojmy vítězka Vendula Citovská, studentka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.

Téměř tříhodinové soutěžní klání kromě tradičních disciplín, jako je krátká promenáda, rozhovor s finalistkami a promenáda v plavkách, provázel i další program. Diváci viděli představení brazilského bojového tance Capoeiry, módní přehlídku,vystoupení folk-rockového zpěváka, i ukázku vázání kytice přímo na pódiu. Vrcholem doprovodného programu pak bylo několik muzikálových melodií v podání herečky a zpěvačky Městského divadla Brno Jany Musilové.

Početný zástup diváků si celý večer užíval. „Byl jsem tu letos poprvé , ale bylo to perfektní. Měl jsem v soutěži i jasnou favoritku, bývalou spolužačku, finalistku s číslem 5. Sice nevyhrála, ale byla to pro ní určitě veliká zkušenost. Všechny dívky byly moc hezké,“ okomentoval klání Jan Kouba z Břeclavi. Spokojená byla i porota. „Bylo to naprosto výborné, nejvíc oceňuji velmi příjemnou atmosféru, která tu byla,“ prohlásil porotce Ivan Krb.

Soutěž má za sebou již několikaletou tradici a je součástí festivalu Ignis Brunensis. Už teď se tedy mohou diváci těšit na příští ročník Miss přehrada 2009.

Tomáš Kutil
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v BrněFotogalerie: Tomáš Kutil a Robert Vystrčil
cz en