Ohňostroj nad Špilberkem v rytmu swingu

28/5/2023

Brno, Špilberk – V dobré náladě. Tak se jmenoval úvodní ohňostroj letošního festsivalu v režii Ignis Brunensis Teamu a Flash Barrandov SFX. Zazářil v sobotu 27. května nad hradem Špilberk. Zhruba desetiminutový ohnivý muzikál věnovali ohňostrůjci brněnskému výstavišti a jeho 95. výročí.

V sále zní živá hudba a místnost víří barvami z dámských šatů – to byl obraz, jaký se ohňostrůjcům podařilo přenést na nebe. To připomínalo taneční parket, na kterém se v rytmu jazzu a swingu roztančily různobarevné efekty. Ačkoli ohňostroj v české režii začal příhodně v československých barvách, brzy se nebe nad Špilberkem rozzářilo všemi barvami duhy a přímo taneční ohňostrojnou choreografií.

„Před pětadevadesáti lety se začala psát historie brněnského výstaviště. Náš ohňostroj měl připomenout tehdejší dobovou atmosféru, tedy dvacátá léta 20. století. Proto jsme zvolili hudební doprovod v rytmu taneční formy jazzu a typicky houpavého swingu,“ přiblížil výběr hudby designér ohňostrojné show Jaroslav Štolba.

Volbu ohňostrůjců diváci ocenili. „Zejména v první půlce se mi líbila kombinace energické swingové hudby, která dobře seděla k ohňostroji a barevným efektům,“ okomentoval svůj zážitek například Jaroslav Válek.

Anna Kašparová zase ocenila vizuální stránku. „Mám pocit, že to byl jeden z nejbarevnějších ohňostrojů, které jsem mimo přehradu viděla, pěkně doplnil dnešní akci na výstavišti,“ svěřila se.

Ohňostroj byl součástí oslav 95. výročí od otevření brněnského výstaviště. Další ohňostrojná show se uskuteční v sobotu 10. června na Brněnské přehradě, opět v režii Flash Barrandov SFX pod vedením Jaroslava Štolby. Před ohňostrojem si diváci užijí i dronovou show, kdy vzlétne nad vodní plochu 200 dronů.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en