Ohňostrůjné klání vyhrál Flash Barrandov SFX

5/6/2008

5. 6. 2008, 16.15
Brno - Čeští ohňostrůjci porazili týmy z Japonska, z Francie a Belgie. Stali se tak v pořadí jedenáctými vítězi mezinárodní soutěžní přehlídky Ignis Brunensis.Vítězové. Foto: Robert Vystrčil

„Je to určitě dobrá zpráva. Já jsem sice letos byla jen na jednom ohňostroji, ale potěšilo mě, že vyhráli zrovna naši,“ zhodnotila výsledky studentka Klára Hofmannová z Brna.
„Samozřejmě jsme šťastní i překvapení. Já osobně jsem měl jiného favorita. Moc se mi líbila show Francouzů,“ řekl dnes těsně po vyhlášení hlavní designér a šéf vítězné společnosti Jaroslav Štolba. Zároveň se s publikem jako soutěžící rozloučil. „Nadále se budeme věnovat hlavně organizaci festivalu. Také ho budeme zahajovat a snažit se nastavit laťku pro soutěžící co nejvýš,“ uvedl Štolba.

Ani ostatní soutěžící neodešli s prázdnou. Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod udělila porota týmu z Francie, až do Japonska putuje ocenění České televize za nejlepší scénografii.
Ve velké konkurenci nebylo pro porotce snadné rozhodnout a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo trofeje získá. „Dokonce mě ten výsledek trochu překvapil. Ostatní soutěžící například použili víc materiálu než Češi. Ale konečné součty hodnocení jednotlivých porotců ukázalo, kdo je vítězem,“ okomentovala práci poroty její členka ředitelka Rádia Kiss Hády Pavla Kovaříková. Ona sama u vítězů ocenila i perfektní návaznost a hudbu. „Piráti z Karibiku se mi hodně líbili. Výborná byla také pasáž, kde se efekty křížily pouze na vodě,“ dodala.

Přestože soutěžní část festivalu Ignis Brunensis skončila, všechna ocenění ještě rozdána nebyla – zájemci z téměř 700 tisíc letošních diváků mohou až do 11. června udělit hlas svému favoritovi a určit tak vítěze Ceny diváka. Hlasovat lze například na www.ignisbrunensis.cz.

Aneta Šedá
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en