Zahajovací ohňostroj doprovodila živě brněnská filharmonie

24/5/2012

25. 5. 2012, 23.45, aktualizováno
Brno, Kraví hora
– Pracovní tým skupiny Theatrum Pyroboli složený z brněnských ohňostrůjců se dnes po letech vrátil na Kraví horu, aby zahájil prvním ohňostrojem už patnáctý ročník festivalu STAROBRNO-IGNIS BRUNENIS.

Pocta Mendelovi na brněnském nebi. Foto: Robert VystrčilV parku na Kraví hoře se už po deváté hodině začínaly tvořit hloučky diváků, kteří se přišli podívat na první show letošního festivalu. A čekal je doopravdy ojedinělý zážitek. První část ohňostrůjné show totiž živě doprovázela Filharmonie Brno.

„Přijela jsem až z Prešova a jsem mile překvapená. U nás takový ohňostroj nemáme ani na Silvestra,“ popisuje své dojmy divačka Tamara Ferencová. Překvapuje ji, kolik lidí kvůli patnácti minutám přišlo.

Už od prvních tónů hudby se nebe nad parkem rozsvěcuje pestrými barvami. V první části se na Dvořákovu hudbu nebe rozsvěcuje pestrými barvami. Část nazvaná Sen pak navozuje romantickou atmosféru, když se k nebi začínají vznášet zlatavé vlny za zvuku podmanivého hlasu Magdaleny Kožené. Poslední úsek ve vášnivém rytmu zahlcuje nebe zlatem. Rytmická melodie některé diváky sledující show ze spodní části parku dokonce roztančí.

„Tohle byl můj první ohňostroj po čtyřech letech a rozhodně to stálo za to. Na to, že to bylo jen prelude, nasadili laťku vysoko. Navíc se mi líbí, jak byla zorganizovaná doprava, snad každou minutu jely šaliny,“ pochvaluje si Brňan Marek Černák.

Z Kraví hory se diváci rozešli. Mnozí se už ale těší na další představení – první soutěžní ohňostroj, který bude hned další večer na brněnské přehradě. Lidskou hru, jak se představení nazývá, připravila česká společnost Flash Barrandov SFX.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na
www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en