Anketa: Slovenská ohňostrojná show diváky potěšila

28/5/2010

29. 5. 2010, 23.25
Brno, přehrada – Náhodně oslovení diváci dnes večer odpovídali na anketní otázku, jak se jim líbil slovenský ohňostroj a zamýšleli se nad tím, zda ohňostrojům škodí nepřízeň počasí.

Divákům se slovenský ohňostroj líbil. Foto: Robert VystrčilPetra Nunvářová, 22 let, recepční, Brno
Na ohňostrojích jsem dnes byla vůbec poprvé a jsem naprosto nadšená. Byl pro to mě nevšední zážitek a budu na něj dlouho vzpomínat. Nemůžu uvěřit tomu, že se dá tak přesně skloubit hudba a světelné efekty. Nepřízeň počasí se dnes moc neprojevila, ale i tak si myslím, že to moc lidí odradit nedokáže.

Tomáš Horák, 41 let, technik, Vír
Moc jsem si dnešní ohňostroj užil, protože nepršelo a taky bylo docela příjemné teplo. Minulý ohňostroj jsem si však dokázal užít i pod deštníkem, tak jsem přesvědčen, že pěkný zážitek si odtud můžete odnést i když prší.

Vít Lukášek, 25 let, vedoucí stavby, Doubravník
Dnešní ohňostroj se mi docela líbil, ale ten minulý považuji za lepší. Doprovodná hudba i efekty byly modernější a celá show ve mně zanechala hlubší dojem. Je mi líto, že závěr celé show zanikl v kouři a překvapil nás déšť, ale i přesto hodnotím minulý ohňostroj jako zdařilejší.

Simona Valová, 20 let, studentka, Tišnov
Mám moc ráda vážnou hudbu, takže jsem s dnešním ohňostrojem moc spokojená. Stejně tak i s tím, že dnes vyšlo počasí a při sledování ohňostroje mě nerušil déšť.

Třeček Miroslav, 63 let, důchodce, Lelekovice
Ano, velice se mi líbil. Už samotný název Královský ohňostroj sliboval zajímavou podívanou. S celou rodinou jsme se těšili na výkon našich sousedů Slováků a musím říci, že nás opravdu velice mile překvapili. Hudba byla výborná a počasí nám nakonec také vyšlo. Už se těšíme na příští ohňostroj. Sice to chvílemi vypadalo, že pěkně zmokneme, ale nakonec spadlo jen pár kapek. A jestli má počasí vliv na náš dojem z ohňostroje? Určitě ano. Když je vám zima a prší, zajímáte se více o to, kdy budete doma v teple a ne o ohňostroj.

Slaná Marie, 38 let, zdravotní sestra, Dolní Loučky
Slováci se myslím letos nemusejí za svůj výkon stydět. Sice jsem už viděla zajímavější ohňostroje, ale tento byl také svým způsobem zajímavý. Každopádně to pro nás byl příjemně strávený večer a půjdeme se podívat a podpořit také poslední soutěžící. Jelikož jsme do Brna přijeli s přítelem z Dolních Louček, museli jsme brát v úvahu také nepřízeň počasí. Kdyby mělo pršet, tak se do Brna jisto jistě ani nerozjedeme. Počasí se ale nakonec umoudřilo a my jsme si mohli užit příjemný večer u brněnské přehrady.

Andrej Horvač, 24 let, student, Bratislava
Přišel jsem podpořit náš tým a myslím, že se i přesto, že použili klasickou hudbu, jejich ohňostroj moc povedl. Nepřízeň počasí nás dnes odradit nemohla, ale při jiných akcích bychom se určitě rozhodovali jestli jít, kdyby pršelo.

Kateřina Hájková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en