Anketa: Ohňostrojům ubralo na kráse deštivé počasí

2/6/2010

2. 6. 2010, 23.20
Brno, přehrada
– Náhodně oslovení diváci dnes večer odpovídali na anketní otázku, zda byli pravidelnými návštěvníky soutěžních ohňostrojů, který z nich se jim nejvíce líbil a jak vůbec hodnotí letošní představení na brněnské přehradě.

Francouzský ohňostroj. Foto: Robert VystrčilOlga Fabiánová, 25 let, učitelka základní školy, Doubravník
Pravidelnou návštěvnicí soutěžních ohňostrojů jsem nebyla, ale i tak jsem navštívila tři přehlídky, které hodnotím jako velmi zdařilé. Akce se mi líbila, byla pro diváky zajímavá i přes špatné počasí. Kladně hodnotím zájem dopravního podniku v posílení spojů do centra.

Zdeňka Hartlová, 32 let, prodavačka, Brno
Byla jsem na všech soutěžních akcích. Nejvíce se mi líbil ten dnešní. Možná je to proto, že ho mám nejčerstvěji v paměti. Celá akce na přehradě byla povedená, i když jsme ji převážně strávili pod deštníkem.

Mirek Zapletal, 40 let, řidič kamionu, Brno
Byl jsem letos s přítelkyní na všech ohňostrojích. Nejlepší byl podle mě ten německý. Festival se povedl, ale počasí mě hodně naštvalo, pro příště by mohla organizace festivalu nalézt nějaké řešení i pro tyto případy.

Jiří Hájek, 21 let, policista, Bystřice nad Pernštejnem
Všechny ohňostroje jsem neviděl, ale hodně se mi líbil soutěžní ohňostroj Německa, byl takový moderní. Akce se mi zdá zdařilá stejně jako každý rok. Letos jí však ubralo na kráse deštivé počasí.

Andrea Hašková, 22 let, studentka, Brno
Všechny ohňostroje se mi vidět nepodařilo. Který ohňostroj byl nejlepší, proto soudit nemůžu. Akce Ignis Brunensis byla výborná, jako každý rok. Skvělá organizace, dostatečná kapacita co se týká občerstvení a podobně. Jen je bohužel málo míst, odkud jde dobře vidět – vzhledem k množství lidí.

Pavel Procházka, 22 let, student, Brno
Byl jsem letos na ohňostrojích poprvé a kromě dnešního jsem viděl už jenom slovenský. Zatím nemám co hodnotit, ale čekal jsem, že ten slovenský ohňostroj bude trošku živější, přišel mi dost nudný. Dneska už to bylo lepší. Jinak co se týká všeho ostatního kolem, zábavy bylo až až.

Kateřina Hájková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en