Královský ohňostroj uhranul diváky

28/5/2010

29. 5. 2010, 23.25
Brno, přehrada – Slovenská skupina Pyra dnes představila svoje ohňostrojné triky na brněnské přehradě. Nebe tak po třech dnech rozzářil druhý soutěžní ohňostroj letošního ročníku Ignis Brunensis.

Královský ohňostroj diváky uhranul. Foto: Robert VystrčilPyra má bohaté zkušenosti s pyrotechnickými efekty, které mohli vidět diváci téměř na celém světě. Dnes po povinné skladbě The Olympic Spirit rozehráli ohňostrůjci královskou show, která uhranula tisíce diváků a připoutala jejich oči k nebi nad brněnskou přehradu. Na skladby klasických autorů Händela a Strausse.

Klasická hudba diváky zaujala. „Líbil se mi výběr písní, ta klasika se k tomu prostě hodila,“ řekla divačka Jana Kovalčíková. Zaujalo ji také sladění efektů s hudbou. „Na začátku to bylo trošku rozházené, ohňostroj se k hudbě příliš nehodil, ale když začal hrát valčík a výbuchy přesně ladily do rytmu, bylo to úžasné.

Diváky neodradily ani dešťové kapky, které se z nebe snášely po celou dobu ohňostroje. „Bylo to maximální,“ komentoval po skončení ohňostroj muž ve středních letech. I ostatní diváci souhlasili, slovenští ohňostrůjci si několikrát mezi jednotlivými efekty mohli vychutnávat bouřlivá ovace.

„Zdálo se mi to trocho moc dlouhé,“ vytýkal však slovenské show mladík sedící na tribuně. Přiznal ale, že byl unavený a proto se plně nesoustředil. „Zdálo se mi to, že se hodně opakují, ale kvůli pětiminutovému ohňostroji by se sem asi nikdo netáhl,“ dodal.

Když zvuk zvonu ohlásil konec, diváci nadšeně tleskali a jistě nelitovali, že snad trošku zmokli. Počasí totiž letošnímu třináctému ročníku ohňostrůjné show zatím příliš nepřálo.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en