Brněnské nebe rozzářily blesky, pak i závěrečný ohňostroj

8/6/2012

8. 6. 2012, 23.30, aktualizováno
Granfinále Ignis Brunensis dnes rozzářilo nebe nad Špilberkem. Foto: Robert VystrčilBrno, Mendlovo náměstí
– Netradičně o patnáct minut později oproti původním plánům začal poslední ohňostroj letošního ohňostrůjného festivalu Ignis Brunensis. Organizátoři tak dali možnost divákům podívat se na první zápas české fotbalové reprezentace sehraný na mistrovství Evropy. Fotbaloví nadšenci se tedy po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli přesunout na místo, odkud je dobrý výhled na hrad Špilberk. Právě odtud byl poslední ohňostroj odpálen.

O finálovou ohňostrůjnou show se postarali čeští ohňostrůjci z firmy Flash Barrandov SFX ve spolupráci s rakouskými kolegy ze skupiny Pyrovision. Asi hodinu před odpalem poměrně hustě pršelo, diváci si sebou proto přinesli deštníky a pláštěnky.

Ohňostrůjci si pro svou show vybrali hudbu z filmů Johanka z Arku a Plunket & Macleanne. Ohnivé efekty netradičně ozářily Špilberk a u diváků si vysloužily potlesk už při představení.

„Ohňostroj se mi moc líbil. Jen škoda, že jsme z místa, kde jsme stáli, neslyšeli hudbu. Asi jsme si měli vzít rádio nebo si to pustit z mobilu,“ posteskl si po ohňostroji Martin Konečný.

Diváci si nenechali poslední ohňostroj ujít i přes nepřízeň počasí. „Zmokli jsme už minule na přehradě, takže jsme zvyklí. Navíc ten dnešní ohňostroj byl o něco kratší, takže nemusíme zmokat tak dlouho,“ řekla s úsměvem divačka Petra Navrátilová.

Česko-rakouská show uzavřela už patnáctý ročník festivalu Ignis Brunensis, kterého se letos zúčastnili nejlepší světoví ohňostrůjci. Pokud přijede světová špička i za rok, mají se diváci na co těšit.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na
www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en