Nad brněnskou přehradou se roztančilo španělské flamengo

30/5/2012

30. 5. 2012, 23.55, aktualizováno
Španělské ohnivé rytmy nad brněnskou přehradou. Foto: Robert VystrčilBrno, přehrada
– Napjatou atmosféru před samotným začátkem dnešního ohňostroje skvěle stupňoval moderátor rádia, který odpočítával poslední minuty. Pak najednou začala hrát španělská hymna, lidé na tribuně si stoupli a očekávali vypuštění prvních světlic.

Show otevřela povinná součást, píseň The Olympic Spirit od Johna Williamsa a temné nebe rozzářila záplava barevných hvězdic a jiskřivých zlatých vodopádů. Dál se však hudební doprovod nesl v duchu divokých španělských rytmů – vytvářel dokonalou kulisu k barevným světlům tančícím na hladině vodní nádrže.

„Je to úžasné. Prostě Španělé! To je vidět ten temperament, který do toho vkládají,“ komentoval ohňostroj nadšeně opodál sedící divák Jan Zahradník. Představení se líbilo i Janu Víškovi. „Připadám si skoro jako v přímořském španělském městečku někde na dovolené,“ zasnil se.

Španělský temperament se dnes na brněnské přehradě snoubil s precizním provedením ohňostroje. Veselé a hravé pasáže se střídaly s dojemnými úseky a vytvářely tak harmonický celek, který bavil přihlížející po celou dobu show.

Kateřina Peroutková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en