Maraton elektromobilů se dnes zastavil v Brně

5/6/2012

5. 6. 2012, 21.55, aktualizováno
Brno, náměstí Svobody
– Jednou ze zastávek šesti účastníků rallye elektroamobilů Electric Marathon bylo dnes brněnské náměstí Svobody. Nakonec přijely pouze tři posádky, další zdržely technické potíže.

IElektromobily se dnes zastavily v Brně. Foto: Adféla Beranová přes nepříznivé počasí se na závodníky maratonu elektromobilů a zejména jejich stroje přišlo podívat několik desítek nadšenců. Jedním z nich byl Ondřej Kupčík. „Šel jsem okolo a viděl, že se tu něco děje. Ze zájmu o techniku jsem tu zůstal, ale bohužel jsem se toho příliš nedozvěděl,“ řekl. Organizátoři totiž neměli připravený žádný doprovodný program, představení závodu ani jiné informace.

Účastníci Electric Marathon, který protíná deset evropských zemí a dvacet devět měst, zastavili v Brně kvůli dobíjení elektrické energie na další cestu. Podle Jaromíra Marušice, jednoho z řidičů doprovodných automobilů, se ale ani to neobešlo bez potíží. „Problémy zavinili organizátoři v Estonsku, šlo o technické detaily,“ uvedl. Nakonec se ale situace vyřešila a závod mohl pokračovat do Bratislavy. Odtamtud zamíří závodníci do Vídně, kde se k nim připojí další účastníci.

Letos se koná už druhý ročník tohoto závodu, jehož cílem je rozšířit diskusi o využívání aut poháněných elektřinou. Závod skončí slavnostním vyhlášením vítěze 10. června v Monte Carlu.

Adéla Beranová
autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en