Barrandovský svět snění pokřtil přehradu

22/5/2010

22. 5. 2010, 23.30
Brno, přehrada
– na brněnské přehradě bylo dnes večer plno. Kdo chtěl vidět z ohňostroje Flash Barrandov alespoň něco, musel si místa hlídat už před osmou hodinou večer, anebo to vyřešit jinak.

Barrandovské bdění a snění. Foto: Robert Vystrčil„Myslím si, že ta voda krásně odráží světlo, což podpoří celkový efekt.“ svěřil se nadšený student, který si neváhal připlatit za místo na ozvučené tribuně. Většina návštěvníků večera však měla výhled komplikovaný nejrůznějšími překážkami. „Bylo to celkem dobré, až na to, že mi zacláněly stromy,“ řekl například o něco méně nadšený Tomáš Sorokáč.

Kdo viděl alespoň něco a zároveň si s sebou vzal přenosné rádio, aby slyšel doprovodnou hudbu, byl spokojen. „Bylo to dokonale synchronizované. Hudbu krásně doplňovaly obrazce,“ nadšeně zhodnotila Petra Vraspírová, která nevynechá žádný ročník Ignis Brunensis.

Autor designu celého představení Jaroslav Štolba se nechal při tvorbě inspirovat světem kouzel i prostředím cirkusu. Jako hudební podklad zazněla například píseň z populárního Harryho Pottera či skladba z neméně známého Cirque du Soleil.

Po úvodní české hymně mlčenlivý údiv vystřídal nadšený jekot a neskrývané ukazování prstem. Bez ohledu na věk se diváci netajili se svým dojmem z ohňostroje. „Líbilo se mi, jak se to rodilo z nebe,“ zaznělo například z davu na cestě zpět. Celkový dojem se rozplynul v kouři a nedýchatelném vzduchu, ale do světa bdění a snění se díky Flash Barrandovu diváci skutečně podívali.

Radana Kolčavová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en