Westernový den: Tenkrát v Lužánkách

9/6/2012

9. 6. 2012, 16.30, aktualizováno
Brno, Lužánky – Milovníci westernových povídek, přírody Divokého západu, country hudby a rytmických bubnů se dnes sešli v lužáneckém parku v Brně. Organizátoři připravili den plný dětských soutěží na stanovištích se zálesáky, indiány, vojáky a ve westernovém městečku.

Ani špatné počasí neodradilo návštěvníky westernového dne v brněnských Lužánkách. Foto: Barbora Kalincová„Původně jsme nechtěli jezdit kvůli počasí, ale nakonec se to zlepšilo, tak jsme se vydali na cestu,“ usmívá se otec jednoho ze soutěžících Rastislav Balog, zatím co jeho syn běží indiánský slalom.

Jedné z návštěvnic, Evě Kratochvílové, se nejvíc líbí indiáni. „Jsou nejlepší,“ říká a už hledá malé indiány, aby jim předala luk a šípy. Malý kluk opodál tahá za opratě poníka. „Pojď, pojď! Neboj a nepapej tu trávu,“ pobízí ho. Vedle zase jiní hoši zapáleně loví bizona – aby za něj získali vytoužené dolary. Za ně si pak zaplatí vstup na skákací hrad nebo nafukovací klouzačku. „Teprve jsme začali, udělali jsme pouze první úkol, ale zatím se nám to moc líbí. Dlouho jsme se neviděli s kamarády. Tady si můžeme popovídat a děti se zabaví,“ pochvaluje si Pavlína Čepičková.

Z tee-pee plného lidí se vynořuje indiánská náčelnice Eva Garzonová. „Začátek byl náročný. Nevěděli jsme, jestli to zabalíme, ale lidé nakonec začali chodit. Bylo by krásné, kdyby vydrželo takové počasí, jako je teď,“ divá se na sluníčko na obloze a odchází fotit další děti, které si tvoří indiánské lapače snů a korálky.

Ve vojenské nemocnici mezitím zní poplach, vojáci mají nástup. „Takhle vůbec nemáte vypadat!“ zlobí se velitel na své vojáky.

Z westernového městečka se ozývá živá hudba. Po vystoupení skupin bojových umění capoeira a kung-fu a orientálních tancích začíná festival country hudby. Představují se dětské taneční skupiny, například Liščata nebo La Quadrilla. „Bohužel nám vypadl proud, ale i přesto jsme tanec dokončili. Jako účinkující se mi tady moc líbí,“ usmívá se Klára Daňková.

Barbora Kalincová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na
www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en