Čeští ohňostrůjci nastavili soutěžícím vysokou laťku

28/5/2011
28. 5. 2011, 23.30
Český ohňostroj stál za to. Soupeři to nebudou mít lehké. Foto: Robert VystrčilBrno, přehrada
– Po státní hymně se nejprve nebe rozzářilo v doprovodu povinné skladby Hit and Miss. Po ní pestrá světelná show pokračovala za zvuků hudby napříč žánry z celého světa.

Mezinárodní soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis, která se letos v Brně koná už počtrnácté, odstartovala českou exhibicí ohňostrůjců ze společnosti Flash Barrandov.

„Loni jsem neměl dobré místo k pozorování, letos jsem proto neponechal nic náhodě a přišel s velkým předstihem – ohňostroj jsem tak měl jako na dlani a byl úžasný,“ pochvaloval si jeden z návštěvníků, Petr Čermák.

Představení se hodně líbilo také Ivetě Pokorné. „Přemluvila jsem manžela, abychom se přišli podívat přímo sem na přehradu a stálo to za to, i když je dost mokro a všude bláto,“ řekla.

Studentka Eva Horáčková ocenila vedle samotného ohňostroje i žánrovou pestrost doprovodné hudby. „Dnešní ohňostroj mě úplně navnadil, určitě si nenechám ujít ani další čtyři představení,“ dodala.

Tisíce lidí se sjížděly k brněnské přehradě už od podvečera. Návštěvníci si užívali doprovodný hudební program v přístavišti či kolotoče. Nejlepší místa v okolí přehrady byla zabraná dlouho před vypuknutím pyromuzikálové show.

Kvůli úplnému bezvětří zůstával nad přehradou dým a chvílemi kazil působivou hru světel a barev, davy přihlížejících si však přesto první soutěžní ohňostroj pochvalovaly. Jeho designér Jaroslav Štolba se nechal inspirovat blahodárnými účinky vitamínu E. Při troše fantazie tak návštěvníci mohli z
ohňové show načerpat emoce, energii, euforii či erotiku.

Flash Barrandov vystoupí na letošním ročníku ještě se svým ohňostrojovým grandfinále nazvaným Polovecké tance kníže Igora na hradě Špilberku. Učiní tak závěrečnou tečku za festivalem.

Barbora Pavlíčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en