Beatlemánie přichází. Aby ovládla Brno

24/5/2011

24. 5. 2011, 23.30
Brno, Zelný trh
– Známé písničky skupiny Beatles roztančily a rozezpívaly mnohé z návštěvníků dnešní vernisáže výstavy nazvané Beatlemánie. Po písničkách revivalové skupiny dostali slovo také organizátoři výstavy. Uvítali všechny, kteří si v parném dnu udělali čas na návštěvu brněnského Moravského zemského muzea, kde se celá akce konala.

V Brně začala Beatlemánie. Foto: Magdaléna SatinskáPo koncertu se většina příchozích přesunula do Dietrichteinského paláce ke zhlédnutí výstavy, která se před časem konala také v Praze. „Výstava mě zaujala, díky její atmosféře jsem se přenesla do šedesátých let,“ podělila se o své dojmy studentka Jana Homolková.

Mezi vystavenými exponáty jsou nejenom předměty týkající se světoznámé kapely, ale také věci ilustrující život v šedesátých letech minulého století. Každý návštěvník má šanci vyzkoušet dobové oblečení, poslechnout si propagační videa a proslovy týkající se minulého režimu nebo se pokochat fotografiemi přívrženců hnutí hippies.

Odvážnější zájemci si mohou také nahrát svůj zpěv a poté si ho pustit na starém tranzistoru. Celá výstava je doprovázena nahrávkami skupiny Beatles.

Prostor pro vyjádření svých dojmů z Beatlemánie dostane každý, neboť organizátoři výstavy připravili imitaci Lennonovy zdi, improvizovaného pomníku, který vznikl na pražské Kampě. Výstava bude k vidění až do ledna příštího roku.

Magdaléna Satinská
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en