Příští 17. ročník v roce 2014 je v plné přípravě

16/6/2013

Příští 17. ročník zábavních, prezentačních a kulturních seriálů akcí „BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY … festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří“ a „STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů s hudbou“ zahájí v hlavním termínu od 24. května 2014 … a potrvá až do poloviny června příštího roku

Časový harmonogram a rámcové programy středoevropského festivalu zábavy a volnočasového vyžití na rok 2014 budou představeny v září letošního roku. Už dnes je možné prozradit, že hlavní programová struktura a oblíbené pořady (např. Dětské dny uprostřed Evropy, Den Augustiniánského opatství, Zábava pod hradbami, Dopravní nostalgie a další) v aktualizované „čerstvé“ podobě se uskuteční i v příštím ročníku.

Jasnou strukturu má i soutěžní část přehlídky ohňostrojů STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS. Produkční vyjednávací tým dokončuje závěrečný výběr z plejády ohňostrojných společností z mnoha zemí, které se ucházejí o soutěžní účast v přehlídce na Brněnské přehradě.

Jednou z nosných programových koncepcí příštího ročníku bude řada atraktivních pořadů ke 150. výročí založení hasičského záchranného sboru v Brně. V Dopravní nostalgii bude zvýrazněno 130. výročí od zahájení provozu parní trakce v brněnské městské dopravě (1884) a půlkulaté 145. výročí zahájení provozu MHD v Brně. Zkrátka opět je na co se těšit s vírou, že počasí bude za rok příznivější. I když diváci a návštěvníci letos opět dokázali, že festivaly jsou jejich a že nástrahy nepřízně počasí je jen tak neodradí. A neodradí a nezaskočí ani hlavní produkční tým společně s realizačními, pořadatelskými, dopravně bezpečnostními a dalšími zapojenými týmy a pracovními skupinami.

cz en