Příští dny budou brněnské nebe křižovat horkovzdušné balony

30/5/2012

30. 5. 2012, 12.15
Brno, Kraví hora – Pokud máte rádi adrenalin a nebojíte se výšek, Balloon Jam určený právě pro vás. Ode dneška až do neděle 3. června si můžete prohlédnout Brno z výšky asi pěti set metrů. Pro děti jsou připraveny prohlídky nafouknutého balonu, pro dospělé odpolední či noční vyhlídkové lety v Brně a okolí.

Chcete se vznášet nad Brnem? Čeká na vás Balloon Jam. Foto: Martina Učňová„Jestli se bude létat, rozhodujeme vždy jen několik hodit před startem. Záleží na počasí, hlavně na oblačnosti a síle větru,“ řekla ředitelka Balloon Jamu Petra Stejskalová. Málo oblačnosti, bez deště a jemný vítr – to jsou ideální podmínky pro start.

Akce sice oficiálně začíná až dnes, už včera se ale do vzduchu podívali první čtyři balonoví nadšenci. „Voláme lidem, kteří mají let koupený, asi tři až čtyři hodiny předem, odkud a jestli se poletí,“ vysvětlovala před startem Stejskalová.

Včerejší odpoledne bylo pro let ideální, přípravě a nafukování balonů v brněnském parku na Kraví hoře přihlíželi nejen budoucí cestující, ale i hloučky lidí, kteří zaujatě sledovali snahu pilota a jeho kolegy uvést balón do letuschopného stavu. Příprava balónu trvala asi půl hodiny, pak už mohli první cestující naskákat do koše a vzlétnout.

„Nemáme motor, jsme odkázaní na počasí. Dneska poletíme na Tuřany, vítr nás tam ponese,“ vysvětloval před startem pilot Tomáš Augustin. Když se koš vznesl a zmizel vysoko na nebi, hloučky přihlížejících se pomalu rozešly.

Pokud jste vzlet balónu včera neviděli, nemusíte zoufat, hromadné lety se konají každý den z Rakovce nebo Kraví hory. Vše ale záleží na počasí. Proto sledujte stránky Balloon Jamu, kde se dozvíte další informace. Pokud budou dnes podmínky dobré, první hromadný odlet můžete pozorovat dnes v 19 hodin na brněnské přehradě.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na
www.munimedia.cz

cz en