Program 18. festivalu zábavy s přehlídkou ohňostrojů v roce 2015 byl představen na veletrzích GO/Regiontour v Brně

15/1/2015

Moravská metropole – město Brno, jeho okolí i další místa jižní Moravy se již poosmnácté promění v rozsáhlý zábavní a prezentační park. Tradiční a hojně navštěvované brněnské lokality – historické centrum, rekreační oblast Brněnské přehrady, areál výstaviště, brněnské dominanty – hrady Špilberk a Veveří i další návštěvnicky zajímavá místa nejen od zahájení 22. května ožijí velkým kulturním zábavním festivalem. Celková návštěvnost dlouhodobě každoročně přesahuje více než milion lidí. V roce 2014 navštívilo všechny festivalové akce přes 1,3 milionu lidí.

Největším návštěvnickým lákadlem bude mezinárodní ohňostrojná přehlídka STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Přehlídku zahájí ohňostrojné PRELUDE nad hradem Špilberkem (28.5.). SOUTĚŽ bude tradičně na hladině Brněnské přehrady (6.6. úvodní show Česko, 10.6. soutěž Slovinsko, 13.6. soutěž Itálie, 17.6. soutěž Francie). Ohňostrojný EPILOG v podání českých ohňostrůjců nad hradem Špilberk (20.6.) uzavře letošní 18. ročník velkolepé podívané špičkového světového ohňostrojného umění. Všechny přehlídkové ohňostroje začínají vždy ve 22.30 hodin a hudební doprovod k nim je v přímém přenosu vysílán na vlnách rádia Kiss Hády 88,3 fm.

Festival zábavy v roce 2015 tradičně nabídne historické i moderní programy v centru Brna, osm akcí v projektu Dětské dny uprostřed Evropy, mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví, fiestu horkovzdušných balónů, open-air pop koncert Filharmonie Brno a množství dalších atraktivních programů. Novinkou letošního ročníku festivalu zábavy je například velká prodejní přehlídka vín jihomoravských vinařů ze všech čtyř moravských podoblastí Vínománie (28. – 30.5.). Uskuteční se v centru Brna v uličkách kolem Měnínské brány. Připraveny jsou také obnovené jízdy s cestujícími parní tramvají Caroline s tradičními jízdami tramvajového vozu taženého koňským spřežením a dalšími vozidly MHD, dále parních vlaků a dalších historických vozidel v Dopravní nostalgii.

Kompletní festivalové zábavní a prezentační program najdete v rubrikách

O FESTIVALU

STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS

cz en