Rozhovor: Portugalským vítězům se v Brně líbilo

4/6/2009

Velký třesk. Foto: Robert Vystrčil4. 6. 2009, 14.45
Brno-střed – Při slavnostním vyhlášení výsledků přehlídky ohňostrojů se temperamentní Portugalci neubránili hlasitému jásotu. Získali nejen cenu České televize za scénografické řešení ohňostrojného představení, ale také hlavní cenu festivalu. Celý portugalský tým si pobyt v Brně velmi chválil. Na otázky odpovídal João Paulo Ribeiro.

Jak se vám v Brně líbilo, jaká byla atmosféra přehlídky?
V České republice jsme strávili velice hezký čas a máme tu už i dobré přátele. Je škoda, že jsme se nemohli zúčastnit celého festivalu. Vítězství nám udělalo obrovskou radost a na uplynulé dny budeme rádi vzpomínat.

Jaké máte další plány, budete se účastnit i dalších soutěží?
Samozřejmě rádi ukážeme své umění na nejrůznějších soutěžních přehlídkách. Nyní se vracíme zpátky do Portugalska, kde nás čekají tři velké ohňostrojné show. V průběhu léta budeme slavit svátek tří našich nejznámějších světců a ke každému svátku máme připravený ohňostroj. Všechny se budou odpalovat z vodní hladiny, podobně jako v Brně.

Jak hodnotíte ohňostroje svých soupeřů?
Bohužel jsme se nemohli ostatních vystoupení zúčastnit, z Lisabonu jsme totiž dorazili až o víkendu. Současná konkurence je ale velmi tvrdá, pokud chce člověk vyhrát, musí vynalézat stále nové věci a překvapovat diváky.

Chystáte se do Brna i příští rok?
Určitě bychom rádi přijeli, letošní vítězství nás povzbudilo. Vše ale záleží na domluvě a na tom, jestli nás naši čeští přátelé pozvou i na příští ročníky.

Vendula Karásková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en