S redaktory rozhlasu se lze seznámit i na transfuzním oddělení

9/6/2011

9. 6. 2011, 18.00
Brno, náměstí Svobody – Dvacet let. Už téměř tak dlouho organizují zaměstnanci Českého rozhlasu propagační akce na získání nových dárců krve. Dnes odpoledne tak třeba zájemci mohli navštívit koncert na brněnském náměstí Svobody. Případní budoucí dárci získali všechny potřebné informace a současné čekalo poděkování lékařů.

Rozhlas dnes pořádal koncert pro dárce krve. Foto: Šárka PantůčkováPo dopoledním dešti zahájila moderátorka akce Petra Polzerová koncerty na brněnském centrálním náměstí přivítáním dua Benny Q. „Kláro, jak to s tebou vypadá,“ zpíval Michal Kováčik a lákal více Brňanů či návštěvníků města k pódiu. Lidé se pomalu scházeli, aby si poslechli vystoupení.

„Přišla jsem na koncert, měl by tu hrát i Ondráš. Za mlada jsem taky darovala krev, ale dnes už nemůžu. Hudba se mi tady líbí, ale moc nevěřím, že by někoho nalákala jít na odběr. To si člověk musí rozmyslet sám,“ komentovala akci jedna z návštěvnic Eliška Čtvrtníčková.

Podle moderátorky "dárcovské" akce Petry Polzerové chodívají dávat krev i redaktoři Českého rozhlasu. „Snažíme se nalákat a jít příkladem,“ řekla.

Darovat krev mohou zájemci třeba 15. června od půl sedmé do dvou hodin odpoledne v Transfuzním oddělení a krevní bance Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích a také ve Zlíně na Hematologicko transfuzním oddělení Baťovy nemocnice od šesti do dvanácti hodin. Kvůli rozšiřování registru zve brněnské oddělení na tento termín pouze prvodárce.

Šárka Pantůčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en