Soutěž Miss přehrada přilákala davy zvědavců

3/6/2009

3. 6. 2009, 22.30
Brno, přehrada – Soutěž Miss přehrada byly dnes velmi vyrovnaná. Nikdo nedokázal odhadnout, která z dívek odejde s třpytivou korunkou. Každý fandil své favoritce. Která z nich bude miss? Foto: Zuzana Dvořáková

Korunku nakonec získala soutěžící s číslem jedna Dagmar Bošiaková. „Jsem nadšená. Vůbec jsem to nečekala. Vím, že to vždycky říkají všechny, ale opravdu jsem to nečekala, protože na podobných soutěžích jsem vždy tak uprostřed, takže tohle bylo velké překvapení,“ sdělila hned po vyhlášení jedenadvacetiletá vítězka.

Dívky si vyzkoušely tradiční disciplíny jako je rozhovor s moderátorem, módní přehlídka i promenáda v plavkách. Dvouhodinový program vyplnili i další účinkující. Diváci měli možnost zhlédnout břišní tanečnice ze skupiny Al Fayyum Dancers, taneční gymnastickou skupinu Perla, či poslechnout si folkového a rockového zpěváka Filipa Drlíka. Jako vrchol doprovodného programu vystoupila skupina All X. Pětičlenná parta kluků, která vychází především z prvků hip hopu sklidila bouřlivý potlesk hlavně od mladých lidí.

Zástupy diváků přihlížely přes chladné počasí a celý program si užívaly. „Měla jsem jasnou favoritku, slečnu s číslem pět, která nakonec vyhrála třetí místo. Asi to chce pořádnou odvahu, zúčastnit se takové soutěže. Já sama bych do toho nešla. Bylo to fajn, ale All X je nejlepší,“ zhodnotila soutěž maturantka Anna Zajíčková, která se přišla podívat s kamarády.

Do soutěže byli zapojení i samotní diváci, kteří svým potleskem, křikem a pískáním volili Miss sympatií, kterou se stala soutěžící z Brna Adéla Cibulková. Každá z dívek ale měla okruh svých fanoušků, kteří svou favoritku bouřlivě podporovali. „Nebyl jsem tu sice celou dobu, ale byl jsem jednoznačně pro jedenáctku. Pro jiné jsem ani neměl oči,“ přiznal se jeden z řady mladých studentů Petr Žabin.

Zuzana Dvořáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en