Španělští ohňostrůjci svedli zápas mezi nebem a peklem

27/5/2009

27. 5. 2009, 23.55
Brno, přehrada – Svist, svist, šum, prásk, bum. Jedna za druhou osvětlovaly barevné světlice vodní hladinu upuštěné brněnské přehrady. Obrovské koule střídaly klikatící se blesky a sršící gejzíry jisker. Tak vypadal další ohňostroj z festivalu Ignis Brunensis, tentokráte v provedení španělského týmu Pirotecnia Igual.Španělský Zápas pekla s nebem. Foto: Robert Vystrčil

„Taková show se jen tak nevidí. Nejvíc mě nadchlo, když výbuchy osvětlily celou oblohu,“ pochvaloval si dnešní podívanou Karel Bola. Podobně nadšeně jako on reagovali také ostatní diváci. Nejen že si své dojmy sdělovali cestou domů, ale také při ohňostroji je dávali hlasitě najevo jásotem i potleskem.

„Bylo to úžasné! Hlavně synchronizace s hudbou se jim povedla a evropská hymna na začátku byla naprosto senzační,“ podělil se o své pocity Martin Bytčánek, který si s sebou nezapomněl vzít minirádio. Mnoho diváků však ani letos nevyužilo možnosti poslechnout si hudbu, kterou v přímém přenosu vysílalo rádio Kiss Hády, a tak se museli spokojit pouze s částí možného zážitku. I tak se bylo na co dívat.

Dnešní ohňostroj tvůrci pojmenovali Zápas pekla s nebem a činili se, jak nejlépe uměli, aby tomuto názvu dostáli. Na výsledku byla skoro dvouapůlměsíční práce znát. „Pro brněnské diváky jsme připravili jeden z našich nejlepších ohňostrojů,“ pochválil výkon týmu Pirotecnia Igual jeho šéf Xavier Galana.

A stejně pozitivní hodnocení se ozývala také z publika. „Nechápu, jak se jim podařilo vykouzlit tak pěkné efekty,“ řekla například Jana Hlavsová, která si podívanou vychutnala s celou rodinou.

Další soutěžní ohňostroj se uskuteční opět na brněnské přehradě již tuto sobotu. Své představení pro diváky připraví rakouský tým Pyrovision.

Jan Blinka
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU Brno

Fotogalerie: Robert Vystrčil

Další informace:

Tým Pirotecnia Igual je spojen s tím nejlepším, co přináší tradice španělských ohňostrojů. Historie společnosti sahá až do roku 1880 a od svého vzniku uskutečnila tisíce magických show na mnoha místech planety.

Pirotecnia Igual je jedním z lídrů „ekologických“ pyrotechnických výrobců, především v eliminaci plastů. Pirotecnia Igual je španělským rekordmanem v množství prestižních ocenění na mezinárodní ohňostrojné scéně. Zvítězili, a to hned několikrát, například na těchto festivalech: Cannes, Monte Carlo, Costa Brava, Montreal, San Sebastian.

Název dnešního ohňostroje: Zápas pekla s nebem
Design: Pirotecnia Igual Team

Charakteristika ohňostroje:
Mottem show je nadchnout, rozzářit noc uměním ohně.
Zápas pekla s nebem je etudou imaginace a síly, která potěší publikum svou rekonstrukcí boje světla proti temnotě. Mocný hudební doprovod klasického stylu bude provázet dějištěm celé bitvy. V Zápasu pekla s nebem spatří diváci dokonalou kombinaci techniky, tradice, designu a energie v osobitém stylu Pirotecnia Igual.

cz en