Týden kejklířů lákal do brněnských divadel

21/5/2009

21. 5. 2009, 13.40
Brno-střed – Milovníci všech dramatických žánrů si přišli v Brně na své. Od konce minulého týdne se každý den se konaly minimálně čtyři představení. Přehlídku divadel zahájila v sobotu večer pouliční festivalová akce Noc kejklířů a zítra ji ukončí Slavnost masek s exhibičním ohňostrojovým vystoupením Theatrum Pyroboli.Ředitelé brněnských divadel s primátorem. Foto: www.tydenkejkliru.cz

„Divadlo opravdu miluji, tak jsem se na tuto akci velmi těšila. Bohužel je to zrovna ve zkouškovém období a nemůžu si ji užít naplno,“ řekla studentka Věra Zvěřinová. Přestože ještě nejsou známa konkrétní čísla návštěvnosti, první ročník Týdne kejklířů vzbudil u návštěvníků velký zájem.

Kromě nejznámějších brněnských scén – Národního divadla, Městského divadla, HaDivadla a Husy na provázku – předvedly své umění i Divadlo U stolu, Burantheatr, Divadlo Radost a další. Všechna uvedená divadla se spojila v roce 2008 v Občanské sdružení Divadelní svět Brno s cílem zorganizovat mezinárodní divadelní festival. Ten by se měl konat příští rok.

Hripsime Zohrabyan
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en