Vesele sportovat budou letos děti na Riviéře

3/6/2009

4. 6. 2009, 10.15
Brno, Riviéra – Děti z brněnských základních škol se v pátek utkají v turnaji v plážovém fotbalu, volejbalu a přehazované. Své síly budou moci poměřit také s dětmi z dětského domova Dagmar. Sportovní den i exhibiční turnaje připravuje také Jakub Koudelka z Jihomoravského basketbalového centra.Jakub Koudelka. Foto: Vendula Karásková

Proč jste letos Veselé sportování přesunuli z centra na Riviéru?
Rozhodující byly technické důvody. Na Riviéře se sice ztratí kouzlo sportování ve středu města, ale jsou tam lepší podmínky. Můžeme využívat čtyři kurty vedle sebe a bude snazší organizace i příprava. Pro děti je důležité hlavně to, jak si zasportují a ne, kde to bude.

Kolik dětí tedy očekáváte?
V pátek dopoledne přijde na sportovní den asi sto dětí ze základních škol. Odpoledne budou sportovat děti z dětského domova Dagmar, který letos slaví osmdesáté výročí. Přizvali si proto hosty ze spřátelených dětských domovů a sportoviště tak budou určitě zcela zaplněná. Na Veselé byl vždycky jenom jeden plážový kurt a letos bychom se tam nevešli.

Co všechno děti v pátek a v sobotu čeká?
Kromě hlavních turnajů si děti budou moci vyzkoušet i další sporty, například pétanque. Přijdou i lektoři na beach volejbal, kteří zájemce budou učit správně hrát. Beach volejbal je totiž technicky velmi náročný. Různé triky bude ukazovat i bývalý mistr republiky Petr Chromý. Děti si potom budou moci proti těmto legendám zahrát exhibiční zápas. V sobotu budou divácky zajímavé exhibiční zápasy pokračovat. Plážový fotbal si zahrají známí sportovci, herci i novináři.

Jaký je hlavní smysl Veselé sportování?
Důležité je, aby se děti něčemu systematicky věnovaly. Na podobných akcích je chceme nalákat, ukázat jim různé sportovní možnosti a zájemce potom začlenit do sportovních oddílů. Není důležité, na jaké úrovni se děti budou sportu věnovat, hlavní je, aby sportovaly pravidelně. Nestačí jenom postavit ve městě hřiště, děti se musí naučit chodit na pravidelné tréninky. Chceme dětem ukázat, jak můžou trávit svůj volný čas aktivně.

Vendula Karásková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en