Veselý sportovní den vyvrcholil hip hopovou párty na pódiu

7/6/2008
7. 6. 2008, 20.00
Brno-střed – Akce s názvem Veselé sportování na Veselé byla dnes nejen ve znamení turnaje ve skateboardingu a na kolech BMX, ale také prvního ročníku turnaje v plážové kopané. Jakýsi nultý ročník tohoto turnaje se ovšem uskutečnil už loni. Letos se proti sobě postavily například týmy prvoligových fotbalistů Brna, Švancarův svatební výběr sestavený z kamarádů hráčů z první ligy, kteří byli na jeho svatbě, česká reprezentace v plážovém volejbale, Futsalový výběr Brna anebo výběr Menšíkovy kavárny, který na poslední chvíli nahradil zamýšlený výběr novinářů. Do finále se probojoval narychlo sestavený výběr Menšíkovy kavárny, vyhrál ale Reprezentační výběr České republiky v plážové kopané.

Program sportování byl opravdu pestrý. „Celá koncepce sportování na Veselé má dvě složky –je to sport jako celek a k tomu hudba. Chceme totiž propojit sport s hudbou a ulicí, takže klub Fléda zorganizoval svoje pódium, je tu U-rampa, exhibice BMX, skateboardy, hip hopová kapela. Je tu také streetbal, beach volejbal, beach fotbal, tedy venkovní sporty,“ popsal organizátor Vladimír Černý.

Nejvíc lidí přišlo na Veselou odpoledne. Hned po krátkém tanečním vystoupení Dance Art se všichni dočkali. O půl páté totiž začalo očekávané vystoupení Penerů strýčka Homeboye. „Je to tu super, výborná párty, přišla jsem jen na PSH, hrajou skvělý songy. Ještě že máme deštník.“ užívala si například studentka Bára Šopíková.

Chvíli po začátku koncertu se totiž spustil déšť. Frontmani skupiny se ale projevili jako správní pohodáři – většinu lidí pozvali k sobě na pódium, aby je schovali před deštěm. Párty tak pokračovala přímo na jevišti a všichni fandové mohli být na dosah hudebníkům. Zazněly songy z průřezu všech jejich desek, nesměl chybět Rok PSH nebo Praha. Došlo i na Vladimirovo Du dolu a na věci z jeho aktuální sólové desky.

Nicméně i zbytek lidí se dobře bavil i na dešti. Právě mezi ně ke konci Vladimir seskočil a rapoval pro ně velký hit Parket. „Byl to zážitek, hrát takhle v dešti. Jsem rád, že lidi neodešli a bavili se i v tom slejváku. Když si vylezli k nám, bylo to skvělý,“ pochvaloval si netradiční koncert Vladimir. „Lidi byli vážně skvělí. Hlavní je, že jsme se všichni dobře bavili i přes ten déšť,“ dodal Orion.

Jako na jediném místě v Brně se na Veselé v podvečer veřejně promítá první fotbalový zápas Česká republika – Švýcarsko. Na Veselé se tak postupně hip hopoví fandové vystřídali s těmi fotbalovými.

Michael Kalábek
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v BrněFotogalerie: Robert Vystrčil
(fotografie byly pořízeny 6. a 7. června 2008)
cz en